12.12.2019

Wyrok NSA z dnia 12 grudnia 2019 r., sygn. II OSK 271/18

Inne

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Wojciech Mazur, Sędzia NSA Marzenna Linska- Wawrzon, Sędzia WSA (del.) Marcin Kamiński (spr.), Protokolant sekretarz sądowy Bernadetta Pręgowska, po rozpoznaniu w dniu 12 grudnia 2019 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej P. Sp. z o.o. z siedzibą w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 18 października 2017 r. sygn. akt II SA/Sz 942/17 w sprawie ze skargi P. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] czerwca 2017 r. nr [...] w przedmiocie lokalizacji inwestycji celu publicznego oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie wyrokiem z dnia 18 października 2017 r., sygn. akt II SA/Sz 942/17, oddalił skargę P. Sp. z o.o. z siedzibą w W. (skarżąca Spółka) na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. (organ odwoławczy) z dnia [...] czerwca 2017 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Z uzasadnienia wyroku wynika, że Sąd I instancji przyjął za podstawę rozstrzygnięcia następujące ustalenia.

Wnioskiem z dnia [...] września 2016 r. skarżąca Spółka wystąpiła o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego. W toku postępowania skarżąca Spółka wyjaśniła, że ustalenie lokalizacji inwestycji wynika z obowiązku nałożonego przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w S. decyzją z dnia [...] stycznia 2016 r. nr [...]. Skarżąca Spółka podała, że projekt przewiduje budowę na dachu istniejącego budynku (działka nr [...] przy ul. B. Ch. [...] w S.) antenowej konstrukcji wsporczej o wysokości całkowitej 14 m nad poziom dachu (około 24 m nad poziomem terenu) wraz z instalacją radiokomunikacyjną. Z załączonej do wniosku kwalifikacja przedsięwzięcia wynikało, że wyposażenie stacji będą stanowić: zespół urządzeń nadawczo-odbiorczych oraz transmisyjnych umiejscowionych w szafach systemowych posadowionych na dachu budynku; anteny sektorowe pracujące na częstotliwościach 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz; anteny paraboliczne (radiolinie); elementy torów antenowych. Tabelarycznie podano ilość anten (6 sztuk), ich azymuty, wysokość zawieszenia anten (nad poziomem terenu), moc anten (EIRP), rozpatrywany zasięg osi głównej wiązki promieniowania, dopuszczalne maksymalne pochylenie anten. Załączono również rysunki (w płaszczyźnie poziomej i pionowej) przebiegu wiązek promieniowania anten.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne