11.12.2018 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 11 grudnia 2018 r., sygn. II GSK 1624/18

Gry losowe

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Małgorzata Korycińska Sędzia NSA Gabriela Jyż (spr.) Sędzia del. WSA Tomasz Smoleń po rozpoznaniu w dniu 11 grudnia 2018 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej H. [...] P. Spółki z o.o. Sp.k. w Cz. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w G. z dnia 10 kwietnia 2018 r., sygn. akt III SA/Gl 915/17 w sprawie ze skargi H. [...] P. Spółki z o.o. Sp.k. w Cz. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w K. dnia [...] sierpnia 2017 r., nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od H. [...] P. Spółki z o.o. Sp.k. w Cz. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w K. 2.700 (dwa tysiące siedemset) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w G., wyrokiem z dnia 10 kwietnia 2018 r. oddalił skargę H. [...] P. Sp. z o.o. Sp.k. w Cz. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w K. z dnia [...] sierpnia 2017 r., w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzanie gier na automatach poza kasynem gry.

Sąd I instancji orzekał w następującym stanie sprawy:

w wyniku przeprowadzonej w dniu 8 lutego 2016 r. kontroli w lokalu L. C. w R., przy ul. Św. W. [...], będącym w dyspozycji skarżącej spółki ujawniono włączone i gotowe do gry 3 elektroniczne urządzenia do gier: HOT SPOT nr [...], HOT SPOT nr [...], CRAZY nr [...]. Przeprowadzony eksperyment wykazał, że gry urządzane były na urządzeniu komputerowym, miały charakter komercyjny gdyż udział w grze był odpłatny i zawierały element losowości. Każdy z automatów zawierał wrzutniki monet oraz akceptor banknotów. W automatach zainstalowano gry będące symulatorami klasycznych automatów bębnowych i gry karciane. Umożliwiały prowadzenie gier o wygrane rzeczowe w postaci kredytów, które pozwalały na przedłużanie gry bez konieczności wpłaty stawki za udział w grze, a także dawały możliwość rozpoczęcia nowej gry przez wykorzystanie wygranej rzeczowej uzyskanej w poprzedniej grze. Wprawione w ruch bębny zatrzymywały się samoczynnie zaś ich wzajemne ustawienie w momencie zatrzymania było losowe i niezależne od zręczności grającego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne