Wyrok NSA z dnia 18 października 2017 r., sygn. I GSK 1761/15
Odnosząc się do postawionych w środku prawnym zarzutów naruszenia przepisów postępowania należy zauważyć, że o ich skuteczności nie decyduje każde im uchybienie, lecz jedynie takie, które mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy. Przez "wpływ" należy rozumieć istnienie związku przyczynowego pomiędzy uchybieniem procesowym stanowiącym przedmiot zarzutu skargi kasacyjnej, a wydanym w sprawie orzeczeniem sądu administracyjnego I instancji, który to związek przyczynowy, jakkolwiek nie musi być realny, to jednak musi uzasadniać istnienie hipotetycznej możliwości odmiennego wyniku sprawy.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący sędzia NSA Janusz Zajda (spr.) sędzia NSA Zofia Borowicz sędzia del. WSA Barbara Mleczko- Jabłońska Protokolant Nina Pruk po rozpoznaniu w dniu 18 października 2017 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej [...] U. Spółki z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 28 maja 2015 r. sygn. akt III SA/Gd 977/14 w sprawie ze skargi [...] U. Spółki z o.o. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Gdyni z dnia [...] października 2014 r. nr [...] w przedmiocie cła antydumpingowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od [...] U. Spółki z o.o. w W. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku kwotę 1.000 (tysiąc) złotych tytułem częściowego zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku wyrokiem z 28 maja 2015 r. oddalił skargę U. Spółki z o.o. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Gdyni z [...] października 2014 r., w przedmiocie cła antydumpingowego.
Sąd I instancji orzekał w następującym stanie faktycznym sprawy:
W dniu 17 sierpnia 2011 r. U. Sp. z o.o. z/s w W. zgłosiła celem dopuszczenia do obrotu sprowadzony z Malezji towar w postaci tkaniny siatkowej o otwartych oczkach z włókien szklanych, który zaklasyfikowała do kodu 7019 59 00 10. Eksporterem towaru była firma N. z Malezji. Zgłoszenie celne do wnioskowanej procedury zostało przyjęte i zarejestrowane. Wysokość należności celnych (A00) została określona z zastosowaniem preferencyjnej stawki celnej w wysokości 3,5% - na podstawie świadectwa pochodzenia FORM A.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty