Wyrok NSA z dnia 31 stycznia 2017 r., sygn. II GSK 2577/16
Przyjmuje się, że w ramach wymogu uzasadnienia podstawy kasacyjnej obowiązkiem strony wnoszącej skargę kasacyjną, w odniesieniu do zarzutu naruszenia przepisów postępowania, jest uprawdopodobnienie istnienia wpływu zarzucanego naruszenia na wynik sprawy. Tego rodzaju wpływu w skardze kasacyjnej nie wykazano (brak jest w ogóle osobnego uzasadnienia tego zarzutu), wskazując tylko, że nieodniesienie się do stanowiska strony we wskazanym zakresie – czyni wątpliwym prawidłowość przeprowadzonej kontroli sądowej. Z tych przyczyn omawiany zarzut nie mógł zostać uznany za trafny.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Cezary Pryca Sędzia NSA Małgorzata Rysz (spr.) Sędzia del. WSA Stefan Kowalczyk Protokolant Monika Majak po rozpoznaniu w dniu 31 stycznia 2017 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. Sp. z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 5 listopada 2015 r. sygn. akt VI SA/Wa 2120/15 w sprawie ze skargi A. Sp. z o.o. w W. na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia [...] kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie nakazu dostosowania prowadzenia działalności do wymagań ustawy Prawo farmaceutyczne 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od A. Sp. z o.o. w W. na rzecz Głównego Inspektora Farmaceutycznego kwotę 360 (trzysta sześćdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 5 listopada 2015r., sygn. akt VI SA/Wa 2120/15 oddalił skargę H. Sp. z o.o. w W. na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 12 kwietnia 2013 r. w przedmiocie nakazu dostosowania prowadzenia działalności do wymagań ustawy Prawo farmaceutyczne.
Sąd I instancji orzekał w następującym stanie faktycznym i prawnym:
Decyzją z 7 lutego 2013 r., po przeprowadzeniu w sierpniu 2012 r. kontroli doraźnych w hurtowni farmaceutycznej H. Sp. z o. o. mieszczącej się w O., Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał skarżącej dostosowanie w terminie do 15 marca 2013 r. prowadzenia działalności do wymagań określonych w ustawie z 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne (tekst jedn. Dz. U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271, dalej jako P.f.) oraz rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 26 lipca 2002 r. w sprawie procedur Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz. U. Nr 144, poz. 1216), a w szczególności:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty