23.08.2016

Wyrok NSA z dnia 23 sierpnia 2016 r., sygn. I OSK 6/15

Związanie NSA podstawami skargi kasacyjnej wymaga prawidłowego ich skonstruowania przez autora złożonego środka odwoławczego. Oznacza to konieczność powołania konkretnych przepisów prawa, którym uchybił sąd, określenia, jaki charakter ma każdy z kwestionowanych przepisów i jaką postać miało wytykane naruszenie prawa. Ponadto niezbędne jest właściwe uzasadnienie stawianych zarzutów, a w razie zgłoszenia zarzutu naruszenia prawa procesowego wykazanie również, że wytknięte uchybienie mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy. Naczelny Sąd Administracyjny nie jest uprawniony do uzupełniania czy korygowania wadliwie postawionych zarzutów kasacyjnych.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Jolanta Rajewska (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Irena Kamińska Sędzia del. WSA Marta Laskowska-Pietrzak Protokolant: starszy asystent sędziego Joanna Ukalska po rozpoznaniu w dniu 23 sierpnia 2016 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej G. K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 2 września 2014 r. sygn. akt II SA/Wa 695/14 w sprawie ze skargi G. K. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lutego 2014 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia prawa do wzrostu uposażenia zasadniczego oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 2 września 2014 r. sygn. akt II SA/Wa 695/14, oddalił skargę G. K. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lutego 2014 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia prawa do wzrostu uposażenia zasadniczego.

Wyrok został wydany w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy.

Komendant Wojewódzki Policji w [...] rozkazem personalnym z dnia [...] grudnia 1992 r. nr [...] orzekł o przyjęciu G. K. do służby w Policji i mianowaniu go policjantem w służbie przygotowawczej. Jednocześnie, powołując się na przepisy zarządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 maja 1991 r. nr 41/91 w sprawie przebiegu służby oraz praw i obowiązków policjanta, organ zaliczył policjantowi do wysługi lat uwzględnianej przy wzroście uposażenia na dzień 16 grudnia 1992 r. okres 2 lat 1 miesiąca i 11 dni.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne