10.11.2016

Wyrok NSA z dnia 10 listopada 2016 r., sygn. II GSK 959/15

W orzecznictwie Naczelnego Sądu Administracyjnego przyjmuje się, że interpretacja pojęcia "inne procedury" musi zostać dokonana na tle zarówno potocznego rozumienia terminu "procedura" jak i sposobu uregulowania w prawie krajowym wdrażania programów operacyjnych.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Kabat-Rembelska (spr.) Sędzia NSA Małgorzata Rysz Sędzia del. WSA Magdalena Maliszewska Protokolant Patrycja Kozłowska po rozpoznaniu w dniu 10 listopada 2016 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej W. O. R. D. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 8 grudnia 2014 r. sygn. akt V SA/Wa 1096/14 w sprawie ze skargi W. O. R. D. w W. na decyzję Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia [...] lutego 2014 r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty dofinansowania przypadającej do zwrotu 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w W.; 2. zasądza od Ministra Rozwoju na rzecz W. O. R. D. w W. 2780 (dwa tysiące siedemset osiemdziesiąt) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 8 grudnia 2014 r. sygn. akt V SA/Wa 1096/14 oddalił skargę W. O. R. D. w W. na decyzję Ministra Infrastruktury i Rozwoju z [...] lutego 2014 r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty dofinansowania przypadającej do zwrotu.

Ze stanu faktycznego sprawy przyjętego przez Sąd pierwszej instancji wynika, że w dniu [...] kwietnia 2010 r. skarżący zawarł z Województwem Mazowieckim, w imieniu którego działała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, umowę o dofinansowanie projektu: "A. P.". w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Beneficjent otrzymał dofinansowanie w łącznej kwocie 2.360.288,10 zł., z czego 85% stanowiły środki UE a 15% środki dotacji celowej z budżetu krajowego. Środki przekazano w czterech transzach. Celem realizowanego przez beneficjenta projektu było nabycie nowych, uzupełnienie lub podwyższenie kwalifikacji i umiejętności 620 funkcjonariuszy policji. Chodziło o dostarczenie specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego, nauki jazdy, doskonalenia technik jazdy i kontroli tachografów. Grupę docelową stanowić miało 620 funkcjonariuszy policji z terenu województwa mazowieckiego w tym 305 osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w R. i 315 z Komendy Stołecznej Policji w W..

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp