Wyrok NSA z dnia 9 grudnia 2016 r., sygn. II GSK 1174/15
Zauważyć należy, że nie każde naruszenie przepisów postępowania może stanowić podstawę kasacyjną, ale tylko takie, które mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy przed Sądem I instancji. Autor skargi kasacyjnej zobowiązany jest wykazać, że gdyby do zarzucanego naruszenia przepisów postępowania nie doszło, wyrok sądu administracyjnego I instancji byłby inny.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Zabłocka Sędzia NSA Małgorzata Korycińska Sędzia del. WSA Pamela Kuraś-Dębecka (spr.) Protokolant Paulina Marchewka po rozpoznaniu w dniu 9 grudnia 2016 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej R. N. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 10 lutego 2015 r., sygn. akt I SA/Gl 797/14 w sprawie ze skargi R. N. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia [...] czerwca 2014 r., nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia należności w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wyrokiem z dnia 10 lutego 2015 r., sygn. akt I SA/Gl 797/14 oddalił skargę R. N. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia [...] czerwca 2014 r. w przedmiocie umorzenia zaległości z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Sąd I instancji orzekał w następującym stanie sprawy.
R. N. we wniosku z [...] grudnia 2013 r. zwrócił się do Prezydenta Miasta Z. o "umorzenie zaległości opłaty za wywóz śmieci" uzasadniając to trudną sytuacją finansową. Jego rodzina składa się z 6 osób (w tym 4 dzieci w wieku od 6 do 14 lat), natomiast 40% wynagrodzenia objęte jest zajęciem komorniczym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty