06.10.2015

Wyrok NSA z dnia 6 października 2015 r., sygn. II OSK 275/14

Podkreślić trzeba, iż przedstawiając zarzut naruszenia prawa materialnego obowiązkiem autora kasacji jest wskazanie formy naruszenia tego przepisu błędna wykładnia lub niewłaściwe zastosowanie, wykazanie na czym polegała jego błędna wykładnia, bądź niewłaściwe zastosowanie oraz jaka powinna być wykładnia prawidłowa i właściwe zastosowanie przepisu.

Teza od Redakcji

 

Dnia 6 października 2015 roku Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Maria Czapska-Górnikiewicz /spr./ sędzia NSA Jerzy Stelmasiak sędzia del. WSA Tamara Dziełakowska Protokolant sekretarz sądowy Tomasz Bogdan Godlewski po rozpoznaniu w dniu 6 października 2015 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej [...] S.A. z siedzibą w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 14 listopada 2013 r. sygn. akt II SA/Wr 571/13 w sprawie ze skargi [...] S.A. z siedzibą w W. na postanowienie Wojewody Dolnośląskiego z dnia [...] lipca 2013 r. nr [...] w przedmiocie zarzutów w postępowaniu egzekucyjnym oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 14 listopada 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę [...] S.A. w W. na postanowienie Wojewody Dolnośląskiego z dnia [...] lipca 2013 r., utrzymujące w mocy postanowienie własne z dnia [...] czerwca 2013 r. w przedmiocie uznania zarzutów błędu co do osoby zobowiązanego i zarzutu nieistnienia egzekwowanego obowiązku za nieuzasadnione.

Powyższe rozstrzygnięcie zapadło na tle następującego stanu faktycznego i prawnego sprawy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty