25.02.2015

Wyrok NSA z dnia 25 lutego 2015 r., sygn. II OSK 1642/13

W orzecznictwie panuje jednolity pogląd co do charakteru tego raportu. Przedmiotowy raport jest dowodem prywatnym i jako taki podlega ocenie organu jak każdy inny dowód lecz o szczególnej mocy dowodowej. Ten szczególny charakter wynika z kompleksowej oceny przedsięwzięcia i analizy aspektów technologicznych, prawnych, organizacyjnych i logistycznych jego funkcjonowania w powiązaniu ze sobą . Organ dokonuje przede wszystkim oceny, czy przedstawiony w danej sprawie raport odpowiada przepisom prawa oraz jest spójny, logiczny i przekonujący. Innymi słowy raport ten podlega ocenie pod kątem poprawności formalnej, tj. zgodności treści raportu z przepisami określającymi sposób jego sporządzenia, logiki wywodów, weryfikacji sporządzenia raportu przez osobę uprawnioną.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Wojciech Mazur Sędziowie: Sędzia NSA Grzegorz Czerwiński /spr./ Sędzia WSA del. Agnieszka Wilczewska - Rzepecka Protokolant: asystent sędziego Michał Zawadzki po rozpoznaniu w dniu 12 lutego 2015 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej Stowarzyszenia L. z siedzibą w P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 25 marca 2013 r. sygn. akt II SA/Sz 510/12 w sprawie ze skargi Stowarzyszenia L. z siedzibą w P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koszalinie z dnia [...] marca 2012 r. nr [...] w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 25 stycznia 2013 r., sygn. akt II SA/Sz 510/12 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie oddalił skargę Stowarzyszenia L. z siedzibą w P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koszalinie z dnia [...] marca 2012 r. nr [...], którą utrzymano w mocy decyzję Burmistrza Czaplinka z dnia [...] grudnia 2011 r., nr [...] w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie zespołu elektrowni wiatrowych, składającego się z 7 turbin wiatrowych o łącznej mocy nominalnej 21MW, w obrębach geodezyjnych: P., P., M., Ł., B., T. w gminie C. wraz z niezbędna infrastrukturą towarzyszącą.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty