19.12.2014

Wyrok NSA z dnia 19 grudnia 2014 r., sygn. I OSK 708/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Marzenna Linska - Wawrzon Sędziowie: Sędzia NSA Ewa Dzbeńska Sędzia del. WSA Ewa Kwiecińska (spr.) po rozpoznaniu w dniu 19 grudnia 2014 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej K. J. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 5 lipca 2012 r. sygn. akt III SA/Kr 372/12 w sprawie ze skargi K. J. na decyzję nr [...] Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...] lutego 2012 r. w przedmiocie odmowy wypłaty ekwiwalentu pieniężnego 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od K. J. na rzecz Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji kwotę 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 5 lipca 2012 r., sygn. akt III SA/Kr 372/12, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę K. J. na decyzję Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...] lutego 2012 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wypłaty ekwiwalentu pieniężnego.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie przytoczył następujące okoliczności faktyczne i prawne sprawy.

Komendant Powiatowy Policji w Krakowie decyzją z dnia [...] października 2011r. nr [...] - odmówił sierż. szt. w stanie spoczynku K. J. wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za ponadnormatywny czas służby pełnionej w Policji w ilości 96 godzin w związku ze zwolnieniem ze służby w Policji z dniem [...] kwietnia 2005 r. - na podstawie art. 104 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. - Kodeks postępowania administracyjnego i art. 114 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji.

W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że pismem z dnia 12 czerwca 2011 r., skierowanym do Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie, K. J. wniósł o wypłatę należności z tytułu ekwiwalentu za ponadnormatywny czas służby w wymiarze 96 godzin, podnosząc, iż rozkazem personalnym nr [...], z dniem [...] kwietnia 2005 r. został zwolniony ze służby w Policji. Skarżący twierdził, iż przechodząc w stan spoczynku posiadał udokumentowany w stosownym rejestrze Komisariatu Policji w S. ponadnormatywny czas służby. Czasu tego nie mógł odebrać w naturze z uwagi na braki kadrowe, jak również przeniesienie do Komisariatu Policji w Ś. G.. Podczas służby w tym ostatnim Komisariacie również nie było możliwości wykorzystania czasu wolnego w zamian za służbę pełnioną w ponadnormatywnym wymiarze.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne