Logo Platforma Księgowych i Kadrowych
    Pokaż wyniki dla:
    Pokaż wyniki dla:
    uźytkownik Zaloguj się koszyk Kup dostęp
    • Twój panel
    • Tematyka
      • Podatki (606716)
      • Kadry i płace (26075)
      • Obrót gospodarczy (88754)
      • Rachunkowość firm (3835)
      • Ubezpieczenia (35850)
    • Aktualności
    • Kalkulatory
    • Porady i artykuły
    • Tematy na czasie
      • ZMIANY 2026
      • KSeF 2026
      • ZMIANY 2025
      • SYGNALIŚCI
    • Czasopisma
    • Akty prawne
    • Interpretacje
    • Orzeczenia
    • Formularze
    • Wskaźniki i stawki
    • Narzędzia i programy
      • Kursy walut
      • PKD
      • PKWiU 2015
      • KŚT ze stawkami amortyzacji
    • Terminarz
    • Wideoporady
    16.10.2014 Podatki

    Postanowienie NSA z dnia 16 października 2014 r., sygn. I GZ 440/14

    Wstrzymanie wykonania aktu

     

    Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Małgorzata Rysz po rozpoznaniu w dniu 16 października 2014 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej zażalenia A.C. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we W. z dnia 28 lipca 2014 r. sygn. akt I SA/Wr 266/14 w przedmiocie odmowy wstrzymania wykonania decyzji w sprawie ze skargi A.C. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] grudnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego postanawia: oddalić zażalenie

    Uzasadnienie

    Postanowieniem z dnia 28 lipca 2014 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny we W. odmówił A.C. wstrzymania wykonania objętej skargą decyzji Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] grudnia 2013 r. w przedmiocie podatku akcyzowego za miesiąc lipiec 2008 r.

    Sąd wskazał, że w zawartym w skardze na opisaną decyzję wniosku o wstrzymanie jej wykonania skarżący podał jako podstawę swojego żądania okoliczność, iż jednorazowa spłata wskazanej kwoty podatku zachwieje jego płynnością finansową, co w konsekwencji spowoduje trudne do odwrócenia skutki i trudną do odwrócenia szkodę. Skarżący podał, że nie dysponuje żadnymi oszczędnościami, które pozwoliłoby na zaspokojenie należności. Dochód uzyskuje jedynie z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, który w całości przeznacza na funkcjonowanie firmy. Wskazał ponadto, że obciążony jest kilkoma kredytami inwestycyjnymi, co również wpływa na niemożność jednorazowej spłaty zobowiązania. Stwierdził, że natychmiastowa egzekucja zaległości spowoduje całkowitą utratę płynności finansowej w prowadzonej działalności i uniemożliwi jej funkcjonowanie, co w dalszej perspektywie doprowadzi do jej likwidacji i zwolnienia wszystkich pracowników.

    ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    Powiązane dokumenty
    • AKCYZA
    • Prawo do korekty obniżającej akcyzę pobraną z tytułu WNT samochodu osobowego – wyrok NSA
    • Projekty - sierpień-wrzesień 2025
    • Prawo do zwolnienia z podatku akcyzowego bez certyfikatu małego producenta piwa – zmiana interpretacji
    • Informator dla klientów biur rachunkowych – kwiecień 2025 r.
    ikona kłódki
    Funkcjonalności dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    • INFOR.PL
    • INFORLEX
    • GAZETA PRAWNA
    • INFORORGANIZER
    • SKLEP
    Copyright © 2025 INFOR PL S.A.