Wyrok NSA z dnia 2 grudnia 2014 r., sygn. II GSK 2665/14
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Małgorzata Korycińska Sędzia NSA Zofia Borowicz (spr.) Sędzia NSA Maria Jagielska Protokolant asystent sędziego Elżbieta Jabłońska-Gorzelak po rozpoznaniu w dniu 2 grudnia 2014 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej T. Spółki z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 2 września 2014 r., sygn. akt V SA/Wa 1761/14 w sprawie ze skargi T. Spółki z o.o. w W. na rozstrzygnięcie Ministra Gospodarki z dnia [...] czerwca 2014 r., nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od T. Spółki z o.o. w W. na rzecz Ministra Gospodarki 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 2 września 2014 r., sygn. akt V SA/Wa 1761/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w W., na podstawie art. 30c ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityko rozwoju ( Dz. U. z 2009 r. Nr 84, poz. 712 ze zm., dalej: u.z.p.p.r.) oddalił skargę T. Sp. z o.o. w W. na rozstrzygnięcie Ministra Gospodarki zawarte w piśmie z dnia [...] czerwca 2014 r. w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej
W uzasadnieniu powyższego wyroku Sąd I instancji przedstawił następujący stan faktyczny sprawy.
W dniu [...] grudnia 2013 r. spółka z o.o. T. z siedzibą w W. złożyła w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wniosek o dofinansowanie projektu pt. "[...]". Wniosek został złożony w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Osi Priorytetowej 4 - Inwestycje w innowacyjne przedsiębiorstwa, Działanie 4.4. Nowe Inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym. Przedmiotem wniosku było uzyskanie dofinansowania na wdrożenie nowego typu drukarki igłowej o cechach m.in. biodegradowalnych, zwiększonej żywotności, niższego poziomu generowania hałasu oraz zwiększenie bezawaryjności poprzez zastosowanie oryginalnych taśm barwiących oraz zabezpieczeń przed kopiowaniem kasety z taśmą drukarki, wyłączających możliwość stosowania tańszych zamienników oraz wdrożenie odwzorowanych biologicznie przy pomocy drukarki 3D endoprotez stosowanych w medycynie, poprzez zaprojektowanie linii technologicznej i sposobu produkcji endoprotez od zdjęcia 2D i 3D do wydruku odwzorowanej endoprotezy na podstawie prac badawczych prowadzonych przez Skarżącego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty