Wyrok NSA z dnia 14 maja 2014 r., sygn. II GSK 429/13
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Drachal (spr.) Sędziowie NSA Maria Myślińska del. WSA Małgorzata Jużków Protokolant Milena Budna po rozpoznaniu w dniu 14 maja 2014 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej G. B. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 25 października 2012 r.; sygn. akt VI SA/Wa 1058/12 w sprawie ze skargi G. B. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] stycznia 2012 r., nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 25 października 2012 r. sygn. akt VI SA/Wa 1058/12 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę G. B. na decyzję Urzędu Patentowego RP z dnia [...] stycznia 2012 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy LDS nr R-230684.
W uzasadnieniu wyroku Sąd pierwszej instancji powołał następujące okoliczności faktyczne i prawne.
Decyzją z dnia [...] czerwca 2010 r. Urząd Patentowy RP udzielił na rzecz G. B. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą P.P.U.H.G. w K. prawo ochronne na znak towarowy słowny LDS z pierwszeństwem od 18 kwietnia 2008 r. Sporny znak towarowy przeznaczony został do oznaczania towarów w klasie 12 klasyfikacji nicejskiej tj. silników prądu stałego ognioszczelnych do trakcji dołowej w szczególności do akumulatorowych lokomotyw kopalnianych eksploatowanych w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych zagrożonych wybuchem metanu i pyłu węglowego oraz silników prądu stałego o budowie nie stwarzającej zagrożenia wybuchem gazów lub pyłu węglowego, do trakcji dołowej, w szczególności do akumulatorowych lokomotyw kopalnianych eksploatowanych w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych zagrożonych wybuchem metanu i pyłu węglowego.
W dniu 5 lipca 2011 r. do Urzędu Patentowego wpłynął wniosek J.O. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą P.H.P.E. w S. o unieważnienie prawa ochronnego na powyższy znak towarowy z powodu naruszenia art. 129 ust. 2 pkt 3, art. 131 ust. 1 pkt 1 oraz art. 131 ust. 2 pkt 1 ustawy - Prawo własności przemysłowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty