Wyrok NSA z dnia 17 września 2013 r., sygn. II GSK 1681/13
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Gabriela Jyż (spr.) Sędzia NSA Magdalena Bosakirska Sędzia NSA Zofia Borowicz Protokolant Magdalena Sagan po rozpoznaniu w dniu 17 września 2013 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej E G. S. Spółki z o.o. w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 18 lipca 2013 r. sygn. akt V SA/Wa 1388/13 w sprawie ze skargi E. G S Spółki z o.o. w K. na informację zawartą w piśmie Ministra Gospodarki z dnia 14 maja 2013 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej 1) oddala skargę kasacyjną; 2) zasądza od E. G. S. Spółki z o.o. w K. na rzecz Ministra Gospodarki 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Zaskarżonym skargą kasacyjną wyrokiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. oddalił skargę E. G. S. Sp. z o.o. w K. na informację zawartą w piśmie Ministra Gospodarki z dnia 14 maja 2013 r. w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej.
Relacjonując przebieg postępowania Sąd I instancji podał, że skarżąca złożyła do Ministerstwa Gospodarki wniosek o dofinansowanie projektu pn.: "Optymalizacja działalności wielobranżowej grupy kapitałowej poprzez utworzenie C. i C." w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013. Działanie 4.5 Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki, Poddziałanie 4.5.2 Wsparcie inwestycji w sektorze usług nowoczesnych.
Pismem z 9 stycznia 2013 r. Minister Gospodarki poinformował spółkę, że jej projekt nie został zakwalifikowany do wsparcia. Minister wskazał, że według opinii Ekspertów opisany we wniosku o dofinansowanie projekt nie spełnił następujących kryteriów merytorycznych obligatoryjnych dotyczących innowacyjności projektu nr:
3. "Projekt dotyczy inwestycji początkowej oznaczającej inwestycje w aktywa materialne oraz aktywa niematerialne i prawne związane z tworzeniem nowego zakładu, rozbudową istniejącego zakładu, dywersyfikacją produkcji zakładu poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów lub zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego istniejącego zakładu, związanej z zastosowaniem nowych rozwiązań technologicznych prowadzących do powstania i wprowadzenia na rynek nowego lub zasadniczo ulepszonego produktu".
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty