21.08.2013

Wyrok NSA z dnia 21 sierpnia 2013 r., sygn. II GSK 1475/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Anna Stec Sędzia NSA Zofia Borowicz (spr.) Sędzia del. WSA Małgorzata Jużków Protokolant Monika Majak po rozpoznaniu w dniu 21 sierpnia 2013 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej "M." Spółki z o.o. w O. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w O. z dnia 5 czerwca 2013 r. sygn. akt I SA/Ol 274/13 w sprawie ze skargi "M." Spółki z o.o. w O. na ocenę projektu zawartą w informacji W.-M. Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w O. z dnia [...] kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie dofinansowania projektu oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Objętym skargą kasacyjną wyrokiem z dnia 5 czerwca 2013 r., sygn. akt I SA/Ol 274/13 WSA w O. oddalił skargę "M." Spółki z o.o. w O. na informację W.-M. Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w O. (dalej: Instytucja Pośrednicząca) z dnia [...] kwietnia 2013 r. w przedmiocie negatywnej oceny projektu.

Sąd I instancji za podstawę rozstrzygnięcia przyjął następujące ustalenia.

W dniu [...] grudnia 2012 r. "M." Spółka z o.o. w O. złożyła wniosek o dofinansowanie projektu "Wdrożenie innowacyjnego produktu w oparciu o zjawisko bezwładności termicznej dużych mas wody przez firmę M. Spółka z o.o. w O.", ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 - Osi priorytetowej Przedsiębiorczość; Działanie (1.1) - Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw; Poddziałanie (1.1.7) - Dotacje inwestycyjne dla mikro przedsiębiorstw i sektora MŚP w zakresie innowacji i nowych technologii.

W opisie projektu Spółka wskazała, że polega on na wprowadzeniu do ofert firmy innowacyjnego na skalę kraju nowego produktu w postaci ekologicznego urządzenia do ogrzewania pomieszczeń, zbudowanego z próżniowych kolektorów słonecznych, zbiornika ciepłej wody użytkowej, zbiornika akumulacyjnego i pompy ciepła, wytwarzanego w oparciu o zjawisko bezwładności termicznej dużych mas wody, które dają możliwość gromadzenia i przechowywania energii cieplnej. W ramach projektu Spółka zamierzała nabyć 58 środków trwałych, wymienionych w części D-4 wniosku, na kwotę netto 303 230 zł. Podała, że wymienione środki trwałe są niezbędne do wdrożenia innowacyjnego technologicznie produktu i brak któregokolwiek z nich spowodowałby, że powstały produkt nie odpowiadałby standardom, przez co nie byłby produktem nowym i innowacyjnym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp