05.02.2013 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 5 lutego 2013 r., sygn. II GSK 2231/11

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Barbara Stukan-Pytlowany Sędziowie NSA Jan Bała (spr.) Gabriela Jyż Protokolant Karolina Mamcarz po rozpoznaniu w dniu 5 lutego 2013 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Z. P. U. M. P. R. P. S. z o.o. w M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 28 czerwca 2011 r. sygn. akt VI SA/Wa 276/11 w sprawie ze skargi Z. P. U. M. P. R. P. S. z o.o. w M. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] lipca 2010 r. nr Sp. 254/09 w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 28 czerwca 2011 r., sygn. akt VI SA/Wa 276/11, oddalił skargę Z. P. U. M. P. R. P. Sp. z o.o. z siedzibą w M. (dalej: skarżąca) na decyzję Urzędu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia [...] lipca 2010 r. nr [...] w przedmiocie prawa ochronnego na znak towarowy.

Referując stan faktyczny sprawy, Sąd I instancji wskazał, że decyzją z dnia [...] września 2007 r. zostało udzielone prawo ochronne na znak towarowy słowno-graficzny D.-P. zgłoszony w dniu [...] kwietnia 2005 r., na rzecz skarżącej spółki.

Znak towarowy został przeznaczony do oznakowania towarów w klasie [..] i [...] klasyfikacji nicejskiej, tj.: [...] preizolowane rury elastyczne z rurą przewodową metalową, [...] preizolowane rury elastyczne z rurą przewodową niemetalową. Informacja o udzieleniu prawa ochronnego została opublikowana w Wiadomościach Urzędu Patentowego Nr 3/2008 z 31 marca 2008 r.

W dniu [...] sierpnia 2008 r. do Urzędu Patentowego RP wpłynął sprzeciw D. S.p.A. z siedzibą w L. we W. wobec decyzji o udzieleniu przedmiotowego prawa ochronnego. Według wnoszącego sprzeciw, udzielenie prawa ochronnego na wskazany znak towarowy nastąpiło z naruszeniem art. 132 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 ze zm. p.w.p.), ponieważ sporny znak towarowy jest podobny do zarejestrowanego znaku D.. (C..), do którego uprawnionym jest wnioskodawca.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne