09.11.2012

Wyrok NSA z dnia 9 listopada 2012 r., sygn. II GSK 1726/12

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jan Bała Sędzia NSA Magdalena Bosakirska Sędzia del. WSA Wojciech Kręcisz (spr.) Protokolant Anna Fyda-Kawula po rozpoznaniu w dniu 9 listopada 2012 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 10 lipca 2012 r. sygn. akt V SA/Wa 1507/12 w sprawie ze skargi C.-W. Spółki z o.o. w P. na informację Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z dnia [...] maja 2012 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 10 lipca 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uwzględnił skargę "C. - W." sp. z o.o. z siedzibą w P. na informację Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z dnia [...] maja 2012 r. w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej, stwierdzając, że ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo i przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Relacjonując przebieg postępowania Sąd I instancji podał, że "C.-W." sp. z o.o. złożyła w dniu [...] września 2010 r. w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wniosek o dofinansowanie projektu: "Prace badawczo - rozwojowe nad innowacyjnym specjalizowanym systemem trackingowym". Projekt ten złożony został w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś priorytetowa - Badania i rozwój nowoczesnych technologii, Działanie 1.4 - Wsparcie projektów celowych.

W piśmie z dnia [...] lutego 2012 r. PARP poinformowała spółkę, że w wyniku oceny złożony przez nią projekt został oceniony pozytywnie i uzyskał 87,33 pkt, jednakże ilość punktów uprawniających do uzyskania dofinansowania wynosi 97,67. W piśmie podano, że w ramach kryterium merytorycznego fakultatywnego nr 1: "Poziom innowacyjności rezultatów prac badawczo - rozwojowych" na maksymalną liczbę punktów - 40, projekt uzyskał 28,33 pkt. Wynikało to z oceny podkryterium - "nowość", w ramach którego na maksymalną liczbę 20 pkt, projektowi przyznano 8,33 pkt. Pozostałe 2 podkryteria kryterium nr 1 tzn. - "wzrost użyteczności produktu" oraz - "możliwość wdrożenia i opłacalność", w skali od 0 do 10, oceniono na 10 pkt.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp