Wyrok NSA z dnia 25 października 2011 r., sygn. II GSK 1979/11
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Robotowska Sędziowie NSA Małgorzata Korycińska Zofia Przegalińska (spr.) Protokolant Jerzy Stelmaszuk po rozpoznaniu w dniu 11 października 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w L. z dnia 21 lipca 2011 r. sygn. akt III SA/Lu 275/11 w sprawie ze skargi A. M. na informację [...] Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w L. z dnia [...] maja 2011 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w L.; 2. zasądza od [...] Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w L. na rzecz A. M. 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w L. wyrokiem z 21 lipca 2011 r., sygn. akt III SA/Lu 275/11, oddalił skargę A. M. na informację [...] Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w L. z [...] maja 2011 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu z budżetu Unii Europejskiej.
Z uzasadnienia zaskarżonego wyroku wynika, że wniosek A. M. o dofinansowanie projektu o numerze ewidencyjnym [...] pt. "Rozwój firmy poprzez wprowadzenie nowych usług oraz podniesienie poziomu innowacyjności" złożony w ramach I Osi Priorytetowej Działanie 1.2 RPO WL na lata 2007-2013 nie otrzymał dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Informację tę wnioskodawca otrzymał w piśmie [...] Agencji Wspierania Przedsiębiorczości z dnia [...] marca 2011 r. Przedmiotowy wniosek otrzymał 57 punktów i został umieszczony na liście rezerwowej.
Po rozpatrzeniu protestu A. M. Agencja uznała go za niezasadny, o czym poinformowała wnioskodawcę pismem z dnia [...] maja 2011 r. (nr: [...]). W uzasadnieniu organ stwierdził, że protest podważa ocenę dokonaną w ramach kryteriów: "realność osiągnięcia wskaźników rezultatu", "realność osiągnięcia prognozowanych wyników finansowych" oraz "innowacyjność projektu". Zdaniem wnioskodawcy, powinien był on uzyskać maksymalną ilość punktów w ramach każdego ze wskazanych wyżej kryteriów merytorycznej oceny strategicznej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty