Logo Platforma Księgowych i Kadrowych
    Pokaż wyniki dla:
    Pokaż wyniki dla:
    uźytkownik Zaloguj się koszyk Kup dostęp
    • Twój panel
    • Tematyka
      • Podatki (606715)
      • Kadry i płace (26075)
      • Obrót gospodarczy (88754)
      • Rachunkowość firm (3835)
      • Ubezpieczenia (35850)
    • Aktualności
    • Kalkulatory
    • Porady i artykuły
    • Tematy na czasie
      • ZMIANY 2026
      • KSeF 2026
      • ZMIANY 2025
      • SYGNALIŚCI
    • Czasopisma
    • Akty prawne
    • Interpretacje
    • Orzeczenia
    • Formularze
    • Wskaźniki i stawki
    • Narzędzia i programy
      • Kursy walut
      • PKD
      • PKWiU 2015
      • KŚT ze stawkami amortyzacji
    • Terminarz
    • Wideoporady
    12.10.2011 Obrót gospodarczy

    Wyrok NSA z dnia 12 października 2011 r., sygn. II GSK 982/10

     

    Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Drachal Sędzia NSA Hanna Kamińska Sędzia NSA Maria Jagielska (spr.) Protokolant Marta Zawadzka po rozpoznaniu w dniu 12 października 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej K. L.-B. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we W. z dnia 29 kwietnia 2010 r. sygn. akt III SA/Wr 685/09 w sprawie ze skargi K. L.-B. na decyzję Dyrektora D. Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we W. z dnia [...] sierpnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie płatności obszarowych do gruntów rolnych oddala skargę kasacyjną

    Uzasadnienie

    Wyrokiem objętym skargą kasacyjną Wojewódzki Sąd Administracyjny we W. oddalił skargę K. L. - B. na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we W..

    Sąd I instancji przyjął za podstawę rozstrzygnięcia następujące ustalenia faktyczne.

    Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we W. utrzymał w mocy decyzję Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w K. z dnia [...] marca 2009 r. odmawiającą K. L. - B. przyznania płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego do gruntów rolnych za rok 2008 oraz nakładającą na wnioskodawczynię sankcję na okres 3 lat kalendarzowych ze względu na różnicę między powierzchnią stwierdzoną a powierzchnią zadeklarowaną.

    W dniu [...] września 2009 r. skarżąca wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na wyżej wymienioną decyzję, zarzucając jej: nieuwzględnienie powierzchni gospodarstwa o powierzchni skorygowanej dobrowolnie przez K. L. - B. jako podstawy obliczenia płatności, niezaliczenie do powierzchni uprawnej areałów spełniających warunki dobrej praktyki rolnej, bardzo dużą różnicę w pomiarach kontrolnych wykonanych przez trzy firmy pomiarowe, przeprowadzenie pomiaru łąk za pomocą urządzenia GPS, który nie jest miarodajne w terenie o dużym nachyleniu. Skarżąca wniosła również o zasądzenie kosztów postępowania według norm przepisanych.

    ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    Powiązane dokumenty
    • Zmiany prawa – weszły w życie od 10 października do 4 grudnia 2025 r.
    • Zmiany prawa – weszły w życie od 29 maja do 13 lipca 2025 r.
    • Czy ponad 10-letni okres ubezpieczenia w KRUS uprawnia do świadczenia chorobowego bez okresu wyczekiwania
    • Jak rozliczać PIT od umów o pomoc przy zbiorach
    • Jak zaewidencjonować w księgach rachunkowych odprawę pośmiertną
    • USTAWA z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Art./§ 46 173 174 176 183
    • USTAWA z dnia 25 lipca 2002 r. Prawo o ustroju sądów administracyjnych Art./§ 1
    ikona kłódki
    Funkcjonalności dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    • INFOR.PL
    • INFORLEX
    • GAZETA PRAWNA
    • INFORORGANIZER
    • SKLEP
    Copyright © 2025 INFOR PL S.A.