14.12.2011

Wyrok NSA z dnia 14 grudnia 2011 r., sygn. II GSK 2236/11

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Cezary Pryca Sędzia NSA Maria Myślińska Sędzia NSA Stanisław Gronowski (spr.) Protokolant Magdalena Sagan po rozpoznaniu w dniu 1 grudnia 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej M.J.W.P. U. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 12 października 2011 r. sygn. akt V SA/Wa 1671/11 w sprawie ze skargi Miasta i Gminy M. na informację M.J.W.P. U. z dnia [...] lipca 2011 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie projektu z budżetu Unii Europejskiej oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 12 października 2011 r., sygn. akt V SA/Wa 1671/11, wydanym w sprawie ze skargi Miasta i Gminy M. na informację M. Jednostki Wdrażania Programów Unijnych z dnia [...] lipca 2011 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu stwierdzono, że ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo i przekazano sprawę do ponownego rozpatrzenia, zasądzając na rzecz wnioskodawcy zwrot kosztów postępowania sądowego.

Wyrok zapadł na tle następującego stanu faktycznego sprawy:

Burmistrz Miasta i Gminy M., zwany dalej "wnioskodawcą", złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji pt. "Budowa kompleksu sportowego przy Publicznej Szkole Podstawowej w M. ", któremu nadano nr rej. [...].

M. jednostka Wdrażania Programów Unijnych, zwana dalej "organem", pismem z dnia [...] kwietnia 2010 r. poinformowała wnioskodawcę o pomyślnym przejściu przez wniosek etapu oceny merytorycznej, w wyniku którego wniosek uzyskał 73 punkty (na 95 możliwych do zdobycia). Jednakże z powodu braku środków finansowych wniosek nie został przyjęty do dofinansowania. W myśl zawartego pouczenia, powołując się na Procedurę odwoławczą dla wniosków o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa M. 2007-2013 z dnia 7 kwietnia 2009 r., zwanego "Procedurą odwoławczą", jednakże bez podania konkretnej jednostki redakcyjnej tej procedury, pomyślne przejście przez wniosek etapu oceny merytorycznej stanowi przeszkodę do wniesienia protestu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp