10.08.2011

Wyrok NSA z dnia 10 sierpnia 2011 r., sygn. II GSK 1578/11

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Małgorzata Korycińska Sędzia NSA Urszula Raczkiewicz (spr.) Sędzia del. WSA Ludmiła Jajkiewicz Protokolant Jerzy Stelmaszuk po rozpoznaniu w dniu 10 sierpnia 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Z. U. K. Spółki z o.o. w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w P. z dnia 2 czerwca 2011 r. sygn. akt III SA/Po 276/11 w sprawie ze skargi Z. U. K. Spółki z o.o. w K. na informację Zarządu Województwa W. z dnia [...] listopada 2010 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie projektu z budżetu Unii Europejskiej 1. oddala skargę kasacyjną; 2. odstępuje od zasądzenia zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Zaskarżonym skargą kasacyjną wyrokiem, Wojewódzki Sąd Administracyjny w P. oddalił skargę Z. U. K. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w K., na informację Zarządu Województwa W. w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w ramach W. Regionalnego Programu Operacyjnego, dalej: WRPO.

Sąd orzekał w następującym stanie faktycznym:

W dniu 30 sierpnia 2010 r. Instytucja Zarządzająca WRPO na lata 2007-2013 ogłosiła konkurs nr 12/11/2010 dla Działania 2.5 Rozwój miejskiego transportu zbiorowego, Schemat II Zakup nowego taboru w ramach miejskiego systemu transportu publicznego. W ramach tego konkursu Z. U. K. Sp. z o.o. w K., dalej: ZUK , złożył wniosek o dofinansowanie zakupu 6 sztuk autobusów niskopodłogowych.

Pismem z dnia 29 listopada 2010 r. ZUK został poinformowany o negatywnej ocenie formalnej wniosku z powodu niespełnienia kryterium 1.7 w brzmieniu " wniosek i załączniki są wypełnione zgodnie z dokumentacja konkursową". Wskazując na pkt. 64 Wytycznych Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie dofinansowania z programów operacyjnych podmiotów realizujących obowiązek świadczenia usług publicznych w transporcie zbiorowym, dalej: Wytyczne MRR, podano, że wykonywanie przez spółkę komunalną usług publicznych na terenie innej niż macierzysta jednostki samorządu terytorialnego, dalej: j.s.t.- z wyjątkiem sytuacji, gdy odbywa się to na podstawie porozumienia między tymi jednostkami lub wynika to z przepisu prawa albo też powierzenia przez właściwy związek międzygminny - powoduje utratę statusu przedsiębiorcy wewnętrznego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp