Wyrok NSA z dnia 21 czerwca 2011 r., sygn. II GSK 1114/11
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Cezary Pryca (spr.) Sędzia NSA Jan Bała Sędzia NSA Rafał Batorowicz Protokolant Magdalena Sagan po rozpoznaniu w dniu 21 czerwca 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej P.Z.M. Z. D.G. Sp. z o.o. w G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w O. z dnia 14 kwietnia 2011 r. sygn. akt I SA/Ol 188/11 w sprawie ze skargi P. Z. M. O. Z. D. G. Sp. z o.o. w G. na informację Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w O. z dnia 21 stycznia 2011 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie projektu z budżetu Unii Europejskiej oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w O. wyrokiem z dnia 14 kwietnia 2011 r. o sygn. akt I SA/Ol 188/11 oddalił skargę P. Z. M. O. Z. D. G. Spółki z o.o. w G. na informację Warmińsko - Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w O.z dnia 21 stycznia 2011 r. nr [...] w przedmiocie negatywnej oceny wniosku o dofinansowanie projektu z budżetu Unii Europejskiej.
Sąd I instancji orzekł w następującym stanie faktycznym:
P. Z. M. O. Z. D. G. Sp.
z o.o. w G. złożył w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Oś priorytetowa : Przedsiębiorczość, Nazwa działania: Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, Poddziałanie: Inne inwestycje w przedsiębiorstwa, wniosek o dofinansowanie projektu pod tytułem : "Modernizacja obiektu wraz z zakupem specjalistycznych urządzeń do stacji kontroli pojazdów PZM w E.".
Warmińsko - Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego w O., dalej WMARR, pismem z dnia 14 grudnia 2010 r. poinformowała Wnioskodawcę o negatywnej ocenie wniosku, gdyż projekt nie przeszedł pozytywnie oceny merytorycznej i uzyskał mniej niż 60 % ogólnej sumy punktów. W uzasadnieniu pisma Agencja podała, że dla kryterium merytorycznego 1: wpływ projektu na poziom zatrudnienia przyznano 2 punkty. Natomiast za kryterium 2: efektywność finansowa projektu przyznano łącznie 8 punktów. W tym kryterium oceniony został stopień możliwości osiągnięcia efektywności finansowej w trakcie realizacji projektu i jego utrzymanie się przez okres 3 lat od zakończenia projektu. W przypadku kryterium 3: poziom zaangażowania środków własnych przyznano 2 punkty. W kryterium tym uwzględniono poziom zaangażowanych środków własnych na pokrycie wydatków kwalifikowanych projektu liczony w punktach, gdy przekracza 55 % . Wnioskodawca zamierza zaangażować 56 % środków własnych. Dla kolejnego kryterium nr 4: doświadczenie Wnioskodawcy w prowadzeniu działalności gospodarczej w branży związanej z projektem przyznano 4 punkty, gdyż uznano, że jego doświadczenie w tej branży wynosi więcej niż 60 miesięcy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty