Wyrok NSA z dnia 12 kwietnia 2011 r., sygn. II GSK 465/10
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Rafał Batorowicz (spr.) Sędzia NSA Zofia Przegalińska Sędzia del. WSA Maria Jagielska Protokolant Beata Kołosowska po rozpoznaniu w dniu 12 kwietnia 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej P. T. C. Spółki z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 6 listopada 2009 r. sygn. akt VI SA/Wa 929/09 w sprawie ze skargi P. T. C. Spółki z o.o. w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] marca 2009 r. nr [...] w przedmiocie rezerwacji częstotliwości 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od P. T. C. Spółki z o.o. w W. na rzecz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej kwotę 180 (sto osiemdziesiąt) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 6 listopada 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 929/09, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, oddalił skargę P. Sp. z o.o z siedzibą w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] marca 2009r. nr [...] w przedmiocie rezerwacji częstotliwości.
W uzasadnieniu postanowienia Sąd I instancji podał następujący stan faktyczny:
W dniu [...] maja 2004r. P. Sp. z o.o. (dalej: P.) wystąpiła z wnioskiem (uzupełnionym pismem z dnia [...] maja 2004r.) do Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (dalej: Prezes URTiP) o dokonanie rezerwacji 1 kanału FDD o szerokości 5 MHz w zakresie częstotliwości 1964,90 - 1970,0 MHz i 2154,9 - 2160,0 MHz na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej dla ruchomej publicznej sieci telefonicznej działającej zgodnie ze standardem telekomunikacyjnym UMTS.
Prezes URTiP decyzją z dnia [...] czerwca 2004r., odmówił P. dokonania rezerwacji częstotliwości gdyż w przypadku braku dostatecznych zasobów częstotliwości podmioty wnioskujące o dokonanie rezerwacji częstotliwości są wyłaniane w drodze przetargu. Organ wskazał, że w związku z faktem, iż wniosek o rezerwację tych samych zasobów częstotliwości wystąpiła również [...] Sp. z o. o., przetarg był obligatoryjnym sposobem wyłonienia podmiotu, na rzecz którego miałaby być dokonana rezerwacja.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty