Logo Platforma Księgowych i Kadrowych
    Pokaż wyniki dla:
    Pokaż wyniki dla:
    uźytkownik Zaloguj się koszyk Kup dostęp
    • Twój panel
    • Tematyka
      • Podatki (606716)
      • Kadry i płace (26075)
      • Obrót gospodarczy (88754)
      • Rachunkowość firm (3835)
      • Ubezpieczenia (35850)
    • Aktualności
    • Kalkulatory
    • Porady i artykuły
    • Tematy na czasie
      • ZMIANY 2026
      • KSeF 2026
      • ZMIANY 2025
      • SYGNALIŚCI
    • Czasopisma
    • Akty prawne
    • Interpretacje
    • Orzeczenia
    • Formularze
    • Wskaźniki i stawki
    • Narzędzia i programy
      • Kursy walut
      • PKD
      • PKWiU 2015
      • KŚT ze stawkami amortyzacji
    • Terminarz
    • Wideoporady
    08.03.2011 Podatki Obrót gospodarczy

    Wyrok NSA z dnia 8 marca 2011 r., sygn. I GSK 80/10

     

    Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Robotowska Sędziowie NSA Magdalena Bosakirska (spr.) Cezary Pryca Protokolant Małgorzata Suchocka po rozpoznaniu w dniu 22 lutego 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej J. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w K. z dnia 20 sierpnia 2009 r. sygn. akt III SA/Kr 859/08 w sprawie ze skargi J. S. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] czerwca 2008 r. nr [...], z dnia [...] czerwca 2008 r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty długu celnego oraz kwoty podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w K.; 2. oddala wniosek w przedmiocie kosztów postępowania kasacyjnego

    Uzasadnienie

    Zaskarżonym wyrokiem z dnia 20 sierpnia 2009 r., sygn. akt III SA/Kr 859/08, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie po rozpoznaniu skarg J. S. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] czerwca 2008 r., nr [...] i nr [...], w przedmiocie stwierdzenia niedopełnienia warunku udzielenia zwolnienia z należności celnych przywozowych, określenia kwoty długu celnego, kwoty podatku akcyzowego oraz kwoty podatku od towarów i usług, uchylił zaskarżone decyzje, a także poprzedzające je decyzje I instancji w części w zakresie rozstrzygnięć zawartych w punktach 2, 3, 4, 5, 6 decyzji organu I instancji. Ponadto Sąd pierwszej instancji określił, że decyzje w zakresie w jakim zostały uchylone nie mogą być wykonane, a także zasądził od organu administracji na rzecz skarżącego kwotę 5117 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

    I

    Z uzasadnienia wyroku wynika, że za podstawę rozstrzygnięcia Sąd pierwszej instancji przyjął następujące ustalenia.

    Decyzją z dnia [...] marca 2008 r., nr [...], (uzupełnioną następnie z urzędu decyzją z dnia [...] marca 2008 r.) Naczelnik Urzędu Celnego w N. S. w punkcie 1 rozstrzygnięcia stwierdził niedopełnienie warunku udzielonego zwolnienia z należności celnych przywozowych w odniesieniu do mienia osobistego zgłoszonego do procedury dopuszczenia do obrotu wg zgłoszenia celnego z dnia [...] października 2005 r., SAD [...] (głośniki oraz odśnieżarka, o deklarowanej wartości 50 i 250 USD, a także samochód marki BMW 325, nr nadwozia [...], rok prod. 2004, poj. silnika 2494 cm3, o deklarowanej wartości 30 000 USD). Natomiast w pozostałych punktach (2-6) decyzji organ I instancji określił ogólną kwotę długu celnego oraz odsetki od tej kwoty, ogólną kwotę podatku akcyzowego oraz odsetki od tej kwoty, a także ogólną kwotę podatku VAT z tytułu importu towaru.

    ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    Powiązane dokumenty
    • Sprzedaż lodów i sorbetów sprzedawanych w wafelku na wynos ze stawką 5% VAT – Dyrektor KIS zmienił zdanie
    • Sprzedaż kanapek ze stawką 5% VAT – Dyrektor KIS zmienił zdanie
    • Informator dla klientów biur rachunkowych – kalendarium wydarzeń – grudzień 2025 r.
    • ORDYNACJA PODATKOWA
    • VAT
    • USTAWA z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Art./§ 183
    ikona kłódki
    Funkcjonalności dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    • INFOR.PL
    • INFORLEX
    • GAZETA PRAWNA
    • INFORORGANIZER
    • SKLEP
    Copyright © 2025 INFOR PL S.A.