Wyrok NSA z dnia 15 grudnia 2011 r., sygn. II FSK 1229/10
Sam brak adnotacji urzędowej, iż jakaś osoba działa z upoważnienia organu, albo w jego zastępstwie, nie przekreśla mocy i skutków prawnych wydanego aktu, jeśli tylko istnieje stosowne umocowanie. Tak rozumiana usterka prawna mogłaby być kwalifikowana co najwyżej jako brak uzewnętrznienia określonego umocowania do podejmowania czynności urzędowych.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Bogdan Lubiński, Sędzia NSA Zbigniew Kmieciak (sprawozdawca), Sędzia WSA del. Jan Grzęda, Protokolant Anna Dziewiż-Przychodzeń, po rozpoznaniu w dniu 15 grudnia 2011 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Z. O. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 lutego 2010 r. sygn. akt III SA/Wa 1414/09 w sprawie ze skargi Z. O. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia 1 czerwca 2009 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności ostatecznej decyzji w sprawie zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od Z. O. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w W. kwotę 180 (słownie: sto osiemdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego
Uzasadnienie
Decyzją z dnia 1 czerwca 2009r. Dyrektor Izby Skarbowej w W. po rozpatrzeniu odwołania Z. O. (skarżącego) utrzymał w mocy własną decyzję z dnia 6 marca 2009 r. w sprawie odmowy stwierdzenia nieważności ostatecznej decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego W. z dnia 13 czerwca 2008r. w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w kwocie 112.500 zł z tytułu 10% zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodu ze sprzedaży w 2005 r. lokalu mieszkalnego oraz udziału w niezabudowanej nieruchomości.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty