Wyrok NSA z dnia 29 października 2010 r., sygn. II FSK 1283/10
Analiza ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji wskazuje, że nie jest możliwe wywiedzenie z niej normy kompetencyjnej nakazującej organowi administracyjnemu podjęcie czynności zmierzających do dokonania zwrotu należności pobranych w okresie od zaistnienia przesłanki umożliwiającej zawieszenie postępowania egzekucyjnego do chwili wydania postanowienia o zawieszeniu postępowania.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Jan Rudowski, Sędziowie: NSA Krystyna Nowak, WSA del. Anna Wesołowska (sprawozdawca), Protokolant Szymon Mackiewicz, po rozpoznaniu w dniu 29 października 2010 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej A. T. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 4 marca 2010 r. sygn. akt I SA/Rz 17/10 w sprawie ze skargi A. T. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w R. z dnia 17 listopada 2009 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania dotyczącego zwrotu wyegzekwowanych należności oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wyrokiem z 4 marca 2010 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę A. T. (Skarżący) na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w R. z 17 listopada 2009 roku w przedmiocie umorzenia postępowania dotyczącego zwrotu wyegzekwowanych należności.
Wyrok ten wydany został w następującym, przyjętym przez sąd pierwszej instancji stanie faktycznym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty