Wyrok NSA z dnia 7 stycznia 2009 r., sygn. I GSK 162/08
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Cezary Pryca Sędzia NSA Maria Myślińska (spr.) Sędzia NSA Urszula Raczkiewicz Protokolant Piotr Mikucki po rozpoznaniu w dniu 7 stycznia 2009 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej "R. P." Spółki z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 8 listopada 2007 r. sygn. akt V SA/Wa 2241/07 w sprawie ze skargi "R. P." Spółki z o.o. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] kwietnia 2006 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe Oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 8 listopada 2007 r., sygn. akt V SA/Wa 2241/07 w sprawie ze skargi "R. Polska" Spółki z o.o. z siedzibą w W. stwierdził nieważność decyzji Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] kwietnia 2006 r., nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe w części dotyczącej podatku od towarów i usług, zaś w pozostałej części skargę oddalił. Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Celnej w W. ponownie rozpoznawał sprawę na skutek wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 8 grudnia 2005 r., sygn. akt V SA/Wa 590/05, którym uchylono poprzednią decyzję organu celnego II instancji z dnia [...] grudnia 2004 r. w zakresie określenia wartości celnej importowanego towaru.
Stwierdzając nieważność zaskarżonej decyzji z dnia [...] kwietnia 2006 r. w części dotyczącej określenia podatku od towarów i usług, Sąd I instancji uznał, że w sprawie dwukrotnie wydano decyzję we wspomnianym wyżej zakresie. Sąd podał, że decyzją z dnia [...] grudnia 2004 r. Dyrektor Izby Celnej w W. uchylił decyzję organu celnego I instancji w części dotyczącej określenia kwoty podatku od towarów i usług, zaś w pozostałej części utrzymał tę decyzję w mocy. Powyższa decyzja została zaskarżona do WSA w Warszawie tylko w części dotyczącej zmiany wartości celnej. Sąd I instancji wyrokiem z dnia 8 grudnia 2005 r., uchylił zaskarżoną decyzję jedynie w części utrzymującej w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego II tj. co do zmiany wartości celnej, a więc decyzja Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] grudnia 2004 r., w części dotyczącej uchylenia decyzji I instancji w zakresie określenia kwoty podatku od towarów i usług była ostateczna i w chwili uprawomocnienia się wyroku stała się także prawomocna.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty