Wyrok NSA z dnia 3 padziernika 2007 r., sygn. I GSK 2616/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Anna Stec (spr.) Sędzia NSA Urszula Raczkiewicz Sędzia NSA Czesława Socha Protokolant Jarosław Poturnicki po rozpoznaniu w dniu 3 października 2007 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej S.-A. Spółki z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 27 września 2006 r. sygn. akt V SA/Wa 1292/06 w sprawie ze skargi S.-A. Spółki z o.o. w W. (poprzednio A. P. Spółki z o.o. w W.) na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 30 czerwca 2004 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oraz określenia kwoty podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem z dnia 1 czerwca 2006 r. sygn. akt I GSK 2525/05 po rozpoznaniu skargi kasacyjnej A. P. Spółki z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 3 czerwca 2005 r., sygn. akt V SA/Wa 2401/04 w sprawie ze skargi Spółki A. P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] czerwca 2004 r. Nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oraz określenia kwoty podatku od towarów i usług uchylił zaskarżony wyrok w zakresie dotyczącym oddalenia skargi na w/w decyzję w części dotyczącej podatku od towarów i usług i w tym zakresie przekazał sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w W., a w pozostałej części oddalił skargę kasacyjną.

W uzasadnieniu wyroku Naczelny Sąd Administracyjny wskazał, że skarżąca w piśmie z dnia 28 lutego 2005 r. sprecyzowała podniesione w skardze zarzuty oraz podniosła nowe odnoszące się do rozstrzygnięcia w zakresie podatku od towarów i usług, do których Sąd I instancji nie odniósł się w wydanym przez siebie wyroku. Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że brak odniesienia się do tych zarzutów uniemożliwia mu dokonanie oceny prawidłowości rozstrzygnięcia w zakresie dotyczącym określenia kwoty podatku od towarów i usług oraz że uchybienie to, zgodnie z art. 174 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - dalej jako p.p.s.a. - stanowi naruszenie przepisów postępowania, które mogło mieć wpływ na wynik sprawy i uzasadnia uwzględnienie skargi kasacyjnej w tej części.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty