Wyrok NSA z dnia 21 marca 2007 r., sygn. I GSK 931/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Sulimierski (spr.) Sędziowie NSA Tadeusz Cysek Janusz Zajda Protokolant Monika Majak po rozpoznaniu w dniu 21 marca 2007 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej [...] Spółki z o.o. w Warszawie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 stycznia 2006 r. sygn. akt V SA/Wa 2696/04 w sprawie ze skargi [...]Spółki z o.o. w Warszawie na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie z dnia [...] czerwca 2004 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oraz określenia kwoty podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 9 stycznia 2006 r., sygn. akt V SA/Wa 2696/04 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, po rozpoznaniu skargi [...] Spółki z o.o. z siedzibą w Warszawie na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie z dnia [...] czerwca 2004 r. nr [...] w przedmiocie ustanowienia ostatecznego środka ochronnego w postaci opłaty celnej dodatkowej, uzupełnił wyrok z dnia 4 sierpnia 2005 r. poprzez dodanie w nim pkt 4 o treści: " w pozostałym zakresie skargę oddala".

Sąd oparł swe ustalenia na następującym stanie faktycznym.

Na podstawie zgłoszenia celnego dokonanego przez pełnomocnika Spółki [...] według dokumentu SAD z dnia [...] grudnia 2000 r. nr [...] objęto procedurą dopuszczenia do obrotu pochodzący z Chin towar w postaci żelazek z nawilżaczem. Do zgłoszenia celnego załączono m.in. fakturę, certyfikat pochodzenia, packing list, dokumenty przewozowe oraz deklarację wartości celnej. Na podstawie tych dokumentów ustalono wartość celną towaru i wymierzono dług celny. W wyniku kontroli postimportowej dokumentów stwierdzono, że w zgłoszeniu celnym nie została pobrana dodatkowa opłata celna ustanowiona decyzją Ministra Gospodarki z dnia 4 października 2000 r. w sprawie ustanowienia ostatecznego środka ochronnego w postaci dodatkowej opłaty celnej w związku z nadmiernym przywozem na polski obszar celny elektrycznych żelazek do prasowania pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej, opublikowaną w Monitorze Polskim z 2000 r. Nr 32, poz. 666.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne