Wyrok NSA z dnia 10 października 2007 r., sygn. I GSK 2469/06
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Kuba (spr.) Sędziowie NSA Tadeusz Cysek Joanna Kabat - Rembelska Protokolant Magdalena Rosik po rozpoznaniu w dniu 10 października 2007 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej S. P. Sp. z o.o. w S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w P. z dnia 12 lipca 2006 r. sygn. akt III SA/Po 482/04 w sprawie ze skargi S. P. Sp. z o.o. w S. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w P. z dnia 18 czerwca 2004 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oraz określenia kwoty podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w P.; II. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w P. na rzecz S. P. Sp. z o.o. w S. kwotę 2000 zł (dwa tysiące) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w P. wyrokiem z dnia 12 lipca 2006 r., sygn. akt III SA/Po 482/04 oddalił skargę "S. P." Spółki z o.o. w S. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w P. z dnia 18 czerwca 2004 r., nr [...], utrzymującą w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w G. z dnia 26 lutego 2004 r. w przedmiocie określenia kwoty długu celnego oraz podatku od towarów i usług.
Sąd oparł swoje ustalenia na następującym stanie faktycznym sprawy:
Naczelnik Urzędu Celnego w G. decyzją z dnia 26 lutego 2004 r. uznał w części za nieprawidłowe zgłoszenie celne, dokonane przez "S. P." Sp. z o.o., z dnia 13 września 2001 r., nr [...] i zaklasyfikował towar w postaci preparatów odżywczych "Arthroflex Canine" do kodu 2309 90 93 0, zamiast do deklarowanego przez Spółkę kodu właściwego dla leków - PCN 3004 90 19 0. W uzasadnieniu decyzji organ celny I instancji wskazał, że w toku postępowania ustalono, iż preparat o nazwie "Arthroflex Canine" jest preparatem odżywczym w syropie, stosowanym jako dodatek do karmy dla psów w przypadku niechęci do ruchu na tle zaburzeń funkcjonowania stawów. Preparat stosuje się w celu zapewnienia prawidłowego rozwoju chrząstki stawowej, a także wspomagająco może być stosowany w leczeniu uszkodzeń lub zaburzeń rozwojowych tkanki chrząstnej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty