21.02.2006 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 21 lutego 2006 r., sygn. II GSK 372/05

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Tadeusz Cysek, Sędziowie NSA Kazimierz Brzeziński, Jacek Chlebny (spr.), Protokolant Agnieszka Romaniuk, po rozpoznaniu w dniu 21 lutego 2006 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej R.S.T. E.-N. S.A. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 maja 2005 r. sygn. akt VI SA/Wa 1631/04 w sprawie ze skargi R.S.T. E.-N. S.A. w W. na decyzję Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z dnia 13 lipca 2004 r. Nr [...] w przedmiocie usług telekomunikacyjnych oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 19 maja 2005 r., sygn. akt VI SA/Wa 1631/05, oddalił skargę R.S.T. E.-N. S.A. z siedzibą w W. na decyzję Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (dalej: Prezes URTiP) z dnia 13 lipca 2004 r. o nr: [...], w przedmiocie zawieszenia realizacji uprawnień abonentów.

Sąd za podstawę rozstrzygnięcia przyjął następujący stan faktyczny i prawny sprawy.

Wnioskiem z dnia 11 grudnia 2003 r. Spółka E.-N. wystąpiła do Prezesa URTiP o odroczenie obowiązku realizacji uprawnień abonentów w zakresie zachowania numeru. Powołując się na art. 44 ust. 2 ustawy z dnia 21 lipca 2002 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 73, poz. 852 ze zm.), strona wniosła o zawieszenie na okres 32 miesięcy od dnia wydania decyzji realizacji uprawnień abonentów do zachowania przydzielonego numeru w sieci (tj. numeru w sieci tego samego operatora) w przypadku zmiany miejsca zamieszkania, siedziby lub miejsca prowadzenia działalności. Wniosła również o zawieszenie na okres 32 miesięcy od dnia wydania decyzji realizacji uprawnień abonentów do zachowania przydzielonego numeru w sieci przy zmianie operatora świadczącego usługi. Jednocześnie strona domagała się zawieszenia postępowania administracyjnego do czasu wydania rozporządzenia wykonawczego na podstawie art. 88 prawa telekomunikacyjnego, określającego wymagania techniczne i eksploatacyjne, jakie powinna spełniać stacjonarna publiczna sieć telefoniczna oraz poszczególne urządzenia w tej sieci, jak również do czasu wydania rozporządzenia na podstawie art. 43 ust. 4 ww. ustawy, określającego warunki korzystania z uprawnień przez abonentów publicznej sieci telefonicznej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne