08.12.2006

Wyrok NSA z dnia 8 grudnia 2006 r., sygn. II FSK 1445/05

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Grzegorz Borkowski, Sędzia NSA Sylwester Marciniak, Sędzia NSA Krystyna Nowak (sprawozdawca), Protokolant Natalia Prałat, po rozpoznaniu w dniu 8 grudnia 2006 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 22 lipca 2005 r. sygn. akt I SA/Gl 306/05 w sprawie ze skargi Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia 20 grudnia 2004 r. (...) w przedmiocie egzekucji świadczeń pieniężnych 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w K. kwotę 180 /sto osiemdziesiąt/ złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 22 lipca 2005 r. I SA/Gl 306/05, podjętym na podstawie art. 51 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz.U. nr 153 poz. 1270 ze zm./ Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w K. z 20 grudnia 2004 r. (...) w przedmiocie egzekucji świadczeń pieniężnych.

Z uzasadnienia wynikało co następuje:

Naczelnik (...) Urzędu Skarbowego w K., działając jako organ egzekucyjny, w toku prowadzonego przeciwko GKS K. /"D." S.S.A./ postępowania dokonał w polskim związku Piłki Nożnej zajęć szeregu wierzytelności pieniężnych z tytułu udostępnienia praw medialnych "C." wskazując ich daty i numery oraz podnosząc, że poszczególne wierzytelności zostały uznane przez ich dłużnika.

Wobec braku realizacji zajęć przez dłużnika /zajętej wierzytelności/ przeprowadzona została w jego siedzibie kontrola, w toku której stwierdzono, że w latach 2001-2003 dłużnik przekazywał zajęte wierzytelności - bez zgody organu egzekucyjnego bezpośrednio zobowiązanemu Klubowi. Z protokołu kontroli wynikało jednoznacznie, że PZPN nie przekazywał żadnych kwot na poczet realizacji przedmiotowych zajęć. Naczelnik Urzędu Skarbowego - postanowieniem z 2 listopada 2004 r. określił Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej wysokość nieprzekazanej kwoty zabezpieczonej wierzytelności.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty