07.02.2005 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 7 lutego 2005 r., sygn. GSK 1479/04

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA - Jan Bała, Sędziowie NSA - Edward Kierejczyk, - Andrzej Kuba (spr.), Protokolant - Aleksandra Kuc, po rozpoznaniu w dniu 7 lutego 2005 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej "[...]" Spółki Akcyjnej z siedzibą w Poznaniu od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 września 2004 r. sygn. akt V SA 3140/03 w sprawie ze skargi "[...]" Spółki Akcyjnej z siedzibą w Poznaniu na decyzję Dyrektora Izby Celnej Port Lotniczy w Warszawie z dnia 17 czerwca 2003 r. Nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 29 września 2004 r. o sygnaturze V SA 3140/03 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę [...]. w Poznaniu na decyzję Dyrektora Izby Celnej Port Lotniczy w Warszawie z dnia 17 czerwca 2003 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe.

W uzasadnieniu wyroku Sąd przedstawił przebieg sprawy. Naczelnik Urzędu Celnego III w Warszawie w dniu 21 lutego 2000 r. na podstawie zgłoszenia celnego SAD numer [...] objął procedurą dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym sprowadzoną z Wielkiej Brytanii partię leków, które były przedmiotem importu dokonanego przez [...]. oraz przyjął deklarowaną wartość celną towaru w wysokości odpowiadającej wartości transakcyjnej, wynikającej z przedstawionej przy zgłoszeniu celnym faktury.

Decyzją z dnia 5 lutego 2003 r. nr [...] Naczelnik Urzędu Celnego III w Warszawie uznał spółkę [...]. następcą prawnym spółki [...]., uznał powyższe zgłoszenie celne za nieprawidłowe w zakresie wartości celnej towaru i kwoty wynikającej z długu celnego oraz określił wartość celną towaru w uwzględnienie kwoty zniżki (43%).

Orzekając w sprawie na skutek odwołania strony, Dyrektor Izby Celnej Port Lotniczy w Warszawie decyzją z dnia 17 czerwca 2003 r. nr [...] uchylił decyzję organu I instancji w części dotyczącej określenia wartości celnej i określił na nowo wartość celną towaru, a w pozostałej części utrzymał w mocy decyzję organu celnego pierwszej instancji.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty