Wyrok NSA z dnia 14 stycznia 2005 r., sygn. GSK 1117/04
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Czesława Socha (spr.), Sędziowie NSA Jerzy Sulimierski, Halina Wojtachnio, Protokolant Karolina Mamcarz, po rozpoznaniu w dniu 14 stycznia 2005r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej D. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 19 maja 2004r. sygn. akt 3 I SA/Gd 812/02 w sprawie ze skargi D. S. na decyzję Prezesa Głównego Urzędu Ceł z dnia 22 marca 2002 r. Nr [...] w przedmiocie powstania długu celnego I. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Gdańsku; II. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w Gdyni na rzecz D. S. kwotę 2.250 zł (dwa tysiące dwieście pięćdziesiąt złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 19 maja 2004r. o sygnaturze 3 I SA/Gd 812/02 - Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił skargę D. S. na decyzję Prezesa Głównego Urzędu Ceł z dnia 22 marca 2002r. o nr [...] w przedmiocie określenia kwoty długu celnego. Decyzja ta utrzymała
w mocy decyzję organu I instancji.
Sąd oparł swoje rozstrzygnięcie na ustaleniach faktycznych organów celnych obu instancji, które stwierdziły, że D. S. należało określić kwotę długu celnego powstałego w związku z nielegalnym wprowadzeniem na polski obszar celny towaru w postaci komputera osobistego przenośnego, drukarki komputerowej, torby na komputer, telefonu komórkowego i kamery cyfrowej. Wynika to z art.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty