30.11.2004 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 30 listopada 2004 r., sygn. GSK 1039/04

 

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym : Przewodniczący Andrzej Kisielewicz, Sędzia NSA, Sędziowie (NSA Małgorzata Korycińska, Józef Waksmundzki (spr.), Protokolant Aleksandra Kuc, po rozpoznaniu w dniu 30 listopada 2004r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Celnej we Wrocławiu od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 7 maja 2004r. sygn.akt 3 I SA/Wr 4182/02 w sprawie ze skargi "[...]" Spółki z o.o. z siedzibą we Wrocławiu na decyzję Dyrektora Izby Celnej we Wrocławiu z dnia 23 października 2002r. Nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe 1. Uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu we Wrocławiu, 2. Zasądza od "[...]" Spółka z o.o. we Wrocławiu na rzecz Dyrektora Izby Celnej we Wrocławiu kwotę 550 (pięćset pięćdziesiąt) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu wyrokiem z dnia 7 maja 2004 r. sygn. akt 3 I SA/Wr 4182/02, po rozpoznaniu skargi "[...]" Spółki z o.o. we Wrocławiu na decyzję Dyrektora Izby Celnej we Wrocławiu z dnia 23 października 2002 r. Nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe i określenia kwoty wynikającej z długu celnego - uchylił zaskarżoną decyzję, zasądził na rzecz skarżącej Spółki zwrot kosztów postępowania sądowego i orzekł, że zaskarżona decyzja oraz poprzedzająca ją decyzja organu pierwszej instancji nie może być wykonana.

W uzasadnieniu wyroku Sąd podał, że w dniu 21 września 1999 r. Spółka "[...]" złożyła zgłoszenie celne nr [...] wnosząc o dopuszczenie do obrotu na polskim obszarze celnym sprowadzonej z Niemiec odzieży używanej z zastosowaniem obniżonej (zerowej) stawki celnej, właściwej dla towarów pochodzących z Unii Europejskiej.

Decyzją z dnia 4 lipca 2002 r. Naczelnik UC we Wrocławiu uznał zgłoszenie celne za nieprawidłowe, zastosował w stosunku do sprowadzonego towaru stawkę konwencyjną 21,4% oraz określił dług celny w kwocie 4.862,50 zł.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty