Wyrok NSA z dnia 4 grudnia 2003 r., sygn. SA/Bd 1884/03
Uznanie słuszności zarzutu powinno skutkować jego uwzględnieniem w treści projektu planu zagospodarowania przestrzennego, a nie stanowić podstawy stwierdzenia, że w przyszłości plan zostanie zmieniony zgodnie z wnioskiem strony, bez żadnej gwarancji, że tak się stanie.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu na rozprawie sprawy ze skargi Wojciecha A. na uchwałę Rady Gminy w A.-K. z dnia 14 marca 2003 r. (...) w przedmiocie zarzutów do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - uchyla zaskarżoną uchwałę, (...).
UZASADNIENIE
Uchwałą (...) z dnia 14.03.2003 r. wydaną na podstawie art. 24 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym /t.j. Dz.U. 1999 nr 15 poz. 139 ze zm./, oraz art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /t.j. Dz.U. 2001 nr 142 poz. 1591 ze zm./ Rada Gminy A.-K. odrzuciła zarzut do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy A.-K. dla obszaru w obrębie ewidencyjnym N.-C. i O. położonego pomiędzy drogą nr 266 z A.-K. do C., a administracyjną granicą gminy z miastem C., a granicą obrębu ewidencyjnego K. oraz we wsi O. pomiędzy granicą gruntów wsi K. gruntami po obu stronach ulicy P. i drogi wojewódzkiej nr 266 " wniesiony przez Wojciecha i Małgorzatę A.
W uzasadnieniu faktycznym i prawnym stanowiącym załącznik do powyższej uchwały Rada Gminy stwierdza, iż Małgorzata i Wojciecha A., będący właścicielami działki jednorodzinnej nr 119/12 z istniejącym budynkiem mieszkalnym, we wniesionym zarzucie zakwestionowali zapis ustaleń projektu planu dotyczący ich nieruchomości ponieważ w projekcie tym:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty