Wyrok NSA z dnia 29 października 2002 r., sygn. III SA 800/01
Przedłużenie terminu do zwrotu podatku jest kwestią odrębną w stosunku do prawa do zwrotu i jego wysokości i nie jest elementem sprawy podatkowej, to jest określenia wysokości zobowiązania podatkowego, kwoty zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonego.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skarg Józefa i Doroty K., wspólników J.D. s.c. E.-I. na decyzje Izby Skarbowej w W. z dnia 27 lutego 2001 r. (...) w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące wrzesień i październik 2000 r. - oddala skargi.
UZASADNIENIE
W dniach 25 października i 23 listopada 2000 r. do Urzędu Skarbowego W.-T. Józef i Dorota K., wspólnicy spółki cywilnej J.D. E.-I. złożyli deklaracje podatkowe w podatku od towarów i usług VAT-7 za wrzesień i październik 2000 r. W deklaracji spółka wykazała kwoty do zwrotu na jej rachunek bankowy w sumie 1.842.27 zł.
Decyzjami z dnia 16 listopada i 14 grudnia 2000 r. Urząd Skarbowy W.-T. przedłużył termin dokonania zwrotu podatku, wynikającego z wymienionych deklaracji VAT-7 za wrzesień i październik 2000 r. W uzasadnieniu rozstrzygnięć podano, że zasadność zwrotu podatku wymaga dodatkowego sprawdzenia. W tej sytuacji, na podstawie art. 21 ust. 6 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług przedłużono termin dokonania zwrotu do czasu zakończenia postępowania kontrolnego przez Urząd Kontroli Skarbowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty