Wyrok NSA z dnia 25 kwietnia 2001 r., sygn. I SA 1112/99
Przy ocenie orzeczeń w sprawie gruntów warszawskich trzeba brać pod uwagę plan zagospodarowania przestrzennego istniejący w dniu ich wydania, a nie w dniu wejścia w życie dekretu z dnia 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m.st. Warszawy /Dz.U. nr 50 poz. 279/, objęcia nieruchomości w posiadanie przez gminę czy złożenia wniosku o ustanowienie wieczystej dzierżawy.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Elżbiety P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia 12 kwietnia 1999 r. (...) w przedmiocie w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności orzeczenia Prezydium Rady Narodowej w m.st. Warszawie z dnia 15 stycznia 1951 r. odmawiającego przyznania prawa własności czasowej do gruntu przy ul. Ch. 34 w W. - oddala skargę.
UZASADNIENIE
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w W. decyzją (...) z dnia 12 kwietnia 1999 r., wydaną po ponownym rozpatrzeniu sprawy na wniosek stron, utrzymało w mocy swą poprzednią decyzję z dnia 3 lutego 1999 r., w której nie stwierdziło nieważności orzeczenia administracyjnego Prezydium Rady Narodowej w W. z dnia 15 stycznia 1951 r. (...), odmawiającego przyznania prawa własności czasowej do gruntu nieruchomości warszawskiej, położonej przy ul. Ch. 34 nr hip 895.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty