18.01.2000 Podatki

Wyrok NSA z dnia 18 stycznia 2000 r. sygn. SA/Bk 1951/98

Wobec tego, że podatnicy nie prowadzili szczegółowej "dokumentacji" pozwalającej na precyzyjne ustalenie uzyskanej produkcji gotowej i ubytków, uznać należy za uzasadnione zastosowanie rozliczenia produkcji według wskaźników i opracowania książkowego. Rozchód surowca mięsnego uzyskanego z uboju nie znalazł bowiem odzwierciedlenia w zrealizowanych przychodach uzyskanych ze sprzedaży mięsa i wędlin.

Naczelny Sąd Administracyjny Ośrodek Zamiejscowy w Białymstoku po rozpoznaniu w dniu 18 stycznia 2000 r. sprawy ze skargi Zakładu Przetwórstwa Mięsnego s.c. na decyzję Izby Skarbowej w Łomży z dnia 30 października 1998 r. Nr (.) w przedmiocie określenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym za styczeń 1995 r.; określenia zaległości podatkowej za miesiące od lutego do grudnia 1995 r. oraz odsetek za zwłokę i ustalenia dodatkowego zobowiązania podatkowego - oddala skargę.

Uzasadnienie

Izba Skarbowa w Łomży decyzją z 30 października 1998 r., Nr (.), utrzymała w mocy decyzję Inspektora Kontroli Skarbowej z Urzędu Kontroli Skarbowej z 14 lipca 1998 r., Nr (.), określającą Zakładom Przetwórstwa Mięsnego Spółce cywilnej nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny miesiąc za styczeń 1995 r.; określającą zaległość podatkową za miesiące od lutego do grudnia 1995 r. oraz odsetki za zwłokę, a nadto ustalającą dodatkowe zobowiązanie podatkowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty