Wyrok NSA z dnia 5 marca 1999 r., sygn. V SA 1237/98
Zarzut skarżących, iż do wartości celnej przedmiotowego towaru nie mogły być doliczone objęte fakturą dodatkową koszty magazynowania, używania telefonów i przygotowania dokumentacji nie może być również uznany za trafny, gdyż świadczenia te w istocie były elementami kosztów zakupu towaru, warunkowały możliwość ich nabycia, stanowiły faktycznie składnik wartości /ceny/ transakcyjnej i z mocy art. 26 ust. 1 i art. 30c ust. 1 ustawy z dnia 28 grudnia 1989 r. - Prawo celne /Dz.U. 1994 nr 71 poz. 312 ze zm./ podlegały wliczeniu do wartości celnej towaru.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Przedsiębiorstwa P.-H. "A." Adam Ś., Maria Ś. w S. na decyzję Prezesa Głównego Urzędu Ceł z dnia 27 kwietnia 1998 r. (...) w przedmiocie wymiaru należności celnych - oddala skargę.
UZASADNIENIE
Decyzją zawartą w Jednolitym dokumencie administracyjnym SAD z dnia 10.08.1995 r. (...) Dyrektor Urzędu Celnego w W. dokonał odprawy celnej partii importowanego obuwia sportowego, zakupionego w Korei w firmie K. Universal w S. przez Przedsiębiorstwo P.-H. "A." Adam Ś., Maria Ś. w S.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty