Wyrok NSA z dnia 20 kwietnia 1998 r., sygn. IV SA 2234/97
W przeciwieństwie do strony w postępowaniu administracyjnym, toczącym się w trybie przepisów Kpa, wnoszący zarzut do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego musi się wykazać nie tylko indywidualnym interesem prawnym lub uprawnieniem, ale także naruszeniem tego interesu lub uprawnienia.
Obowiązek uwzględnienia zarzutu do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego powstaje wówczas, gdy naruszenie interesu prawnego lub uprawnienia zarzucającego związane jest z jednoczesnym naruszeniem obiektywnego porządku prawnego /normy prawa materialnego/.
oddala skargę na uchwałę Rady Gminy W.-C. w przedmiocie zarzutu do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Trasy S.
UZASADNIENIE
Po wyłożeniu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Trasy S. w W. do publicznego wglądu, skarżący wnieśli zarzut w trybie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym /Dz.U. nr 89 poz. 415/, kwestionując objęcie projektem planu pod zamierzoną inwestycję komunikacyjną terenu obejmującego w części ich działkę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty