22.06.1995 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 22 czerwca 1995 r., sygn. SA/Po 2747/94

Niedopuszczalne jest w demokratycznym państwie prawa, by różne organy administracji państwowej odmiennie oceniły i kwalifikowały określone sytuacje skarżącego na podstawie tych samych dowodów.

 

uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji.


UZASADNIENIE

Dyrektor Urzędu Celnego w P. decyzją z 15.10 1993 r. zawartą w Jednolitym Dokumencie Administracyjnym SAD (...) dopuścił do obrotu na polskim obszarze celnym, po dokonaniu wymiaru należności celnych samochód dostawczy Mercedes Benz, sprowadzony przez Wyższe Seminarium Duchowne z W.

We wniesionym odwołaniu Wyższe Seminarium Duchowne w W. podnosi, iż oclony samochód Mercedes Benz 310D otrzymało w darze od Polskiej Misji Katolickiej. Akt darowizny wyraźnie stwierdza, że Polska Misja Katolicka zakupiła za owe środki, tzn. pieniądze pochodzące z ofiar wiernych, wyżej wymieniony samochód, który został przeznaczony w darze dla Wyższego Seminarium Duchownego w W., i dlatego bezpośrednio zakupiono samochód na odbiorcę, by nie mogła posługiwać się nim inna osoba prawna, jak tylko obdarowany. Mylne jest oświadczenie Urzędu Celnego w P., sugerujące, jakoby zostały seminarium przekazane pieniądze za które miano zakupić w Niemczech wyżej wymieniony pojazd. Jest to Mylne jest oświadczenie Urzędu Celnego w P., sugerujące, jakoby zostały seminarium przekazane pieni dowolna interpretacja, niezgodna z prawdą i z treścią aktu darowizny, podważająca równocześnie wiarygodność oświadczeń ks. biskupa ordynariusza, ofiarodawcy i seminarium.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty