Wyrok NSA z dnia 16 lutego 1984 r., sygn. I SA 1707/83
Złożenie przez dotychczasowego najemcę lokalu mieszkalnego zobowiązania do opróżnienia go wraz ze wszystkimi osobami reprezentującymi jego prawa nie wyłącza uprawnień osób objętych takim zobowiązaniem, a wymienionych w art. 39 zdanie pierwsze ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. - Prawo lokalowe /Dz.U. nr 14 poz. 84/, do otrzymania przydziału tego lokalu. Jednakże zobowiązanie takie wskazuje, że sam najemca uważa za możliwe zabranie ze sobą wszystkich osób dotychczas wspólnie z nim zamieszkujących, co może mieć wpływ na ocenę potrzeby przydzielenia tym osobom lokalu zwolnionego przez najemcę.
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił na podstawie art. 207 par. 5 Kpa skargę Pawła Sz. na decyzję Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 7 czerwca 1983 r. w przedmiocie odmowy przydziału lokalu mieszkalnego.
UZASADNIENIE
Decyzją z dnia 28 lutego 1983 r. Naczelnik Dzielnicy w Warszawie, działając na podstawie art. 39 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. - Prawo lokalowe /Dz.U. nr 14 poz. 84/ odmówił Pawłowi Sz. i Ninie Sz. uznania uprawnień i przydzielenia lokalu nr 11 przy ul. M. nr 81 w Warszawie i nakazał osobom wyżej wymienionym oraz Lucynie Sz. /żonie Pawła/ wraz z synem Marcinem opuszczenie wskazanego wyżej lokalu i przeniesienie się do pomieszczenia zastępczego, które zostanie przydzielone odrębną decyzją.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty