Interpretacja indywidualna z dnia 11 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.599.2023.10.PRP
Wniesienie wkładu pieniężnego do Spółki przez Gminę w celu podwyższenia kapitału zakładowego i objęcia udziałów nie stanowi wynagrodzenia za usługi, a jedynie dokapitalizowanie niepodlegające opodatkowaniu VAT.
Interpretacja indywidualna po wyroku sądu – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
1)ponownie rozpatruję sprawę Państwa wniosku z 28 sierpnia 2023 r. (wpływ 28 sierpnia 2023 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie sygn. akt I SA/Kr 1164/23 z 31 stycznia 2024 r. (wpływprawomocnego wyroku 28 maja 2026 r.) oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego z 9 października 2025 r. sygn. akt I FSK 1182/24;
2)stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zakresie nieuznania wkładu pieniężnego wniesionego przez Gminę na podwyższenie kapitału zakładowego w zamian za objęcie nowoutworzonych udziałów, za wynagrodzenie za usługi podlegające opodatkowaniu jest prawidłowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
