Wyrok NSA z dnia 19 listopada 2025 r., sygn. III OSK 1773/24
Podmiot odbierający odpady komunalne ma obowiązek osiągnięcia określonych poziomów recyklingu w odniesieniu do masy odebranych odpadów. Nieosiągnięcie tych poziomów stanowi delikt administracyjny, obciążony karą pieniężną, niezależnie od okoliczności zewnętrznych.
Dnia 19 listopada 2025 roku Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Mirosław Wincenciak Sędziowie: sędzia NSA Artur Kuś (spr.) sędzia del. WSA Tadeusz Kiełkowski Protokolant: starszy asystent sędziego Nina Muszyńska po rozpoznaniu w dniu 19 listopada 2025 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej [...] sp. z o.o. z siedzibą w R. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z 20 marca 2024 r. sygn. akt II SA/Gl 1836/23 w sprawie ze skargi [...] sp. z o.o. z siedzibą w R. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach z 15 września 2023 r. nr SKO.OS/41.9/832/2023/18173/KK w przedmiocie kary pieniężnej za nieosiągnięcie poziomu recyklingu w 2022 roku oddala skargę kasacyjną.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
