Interpretacja indywidualna z dnia 20 lutego 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.693.2025.4.DK
Dochód uzyskany przez Spółdzielnię Mieszkaniową ze sprzedaży działki, jako części zasobów mieszkaniowych, który zostanie przeznaczony na zagospodarowanie terenu związanego z utrzymaniem tych zasobów, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zakresie ustalenia czy Spółdzielnia ma prawo do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 grudnia 2025 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości skorzystania przez Spółdzielnię ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o CIT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
