Interpretacja indywidualna z dnia 17 lutego 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.619.2025.3.PK
Koszty najmu lokali mieszkalnych oraz opłat za media, ponoszone przez spółkę, mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu, jeżeli są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz pozostają w związku przyczynowo-skutkowym z osiąganymi przychodami, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 grudnia 2025 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z najmem lokali mieszkalnych dla zleceniobiorców. Uzupełnili go Państwo pismem z 24 stycznia 2026 r. (wpływ 24 stycznia 2026 r.) - w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
