Interpretacja indywidualna z dnia 23 stycznia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.851.2025.2.KS
Dostawa nieruchomości w trybie egzekucji sądowej podlega opodatkowaniu VAT, z wyjątkiem sytuacji, gdzie działki spełniają warunki do zwolnienia od tego podatku. W przypadku działki nr 1 podatek VAT jest zawarty w oszacowanej wartości, zaś dla działki nr 2 obowiązuje zwolnienie, wykluczające naliczenie podatku.
Interpretacja indywidualna - stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie:
- opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostawy nieruchomości - działki nr 1 i 2 dokonanej w trybie egzekucji sądowej - jest prawidłowe,
- zawarcia podatku w kwocie oszacowania nieruchomości dokonanej przez biegłego, w przypadku dostawy działki nr 1 - ,
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
