Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.524.2025.3.APR
Przychody ze zbycia udziałów w spółkach zależnych powinny być uwzględniane przy kalkulacji "Proporcji" odliczenia VAT, jako integralne z działalności gospodarczej, zaś uzyskiwane dywidendy z tychże spółek nie wprowadzają konieczności uwzględniania ich w kalkulacji, z uwagi na ich charakter jako działania niemającego oddzielnego celu gospodarczego.
Interpretacja indywidualna - stanowisko w części nieprawidłowe i w części prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe w części dotyczącej:
- braku obowiązku uwzględniania przez Państwa przy kalkulacji Współczynnika (w mianowniku jako sprzedaż nieuprawniająca do odliczenia VAT naliczonego) uzyskiwanych w przyszłości przez Państwa przychodów ze sprzedaży udziałów w Spółkach Zależnych
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
