Interpretacja indywidualna z dnia 27 października 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.655.2025.2.MR
Transakcje realizowane w modelu dropshippingu przez wnioskodawcę stanowią odpłatną dostawę towarów, z miejscem opodatkowania w kraju rozpoczęcia wysyłki, tj. w Chinach, co zwalnia je z opodatkowania VAT w Polsce.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części nieprawidłowe i w części prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest:
-nieprawidłowe – w zakresie uznania transakcji realizowanych na rzecz klientów za świadczenie usług (pytanie oznaczone we wniosku nr 1);
-prawidłowe – w zakresie ustalenia miejsca opodatkowania transakcji realizowanych na rzecz klientów (pytanie oznaczone we wniosku nr 3).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
